Eko Marina Siemiany

wojtus, jeziorak, siemany, stowarzyszenie zeglarskie wojtus, obozy zeglarskie, czarter jachtow, wypozyczalnia jachtow, jeziora, zagle. zagle elblag
wojtus, jeziorak, siemany, stowarzyszenie zeglarskie wojtus, obozy zeglarskie, czarter jachtow, wypozyczalnia jachtow, jeziora, zagle. zagle elblagEko Marina Siemiany

W połowie grudnia 2010 roku doszło do podpisania dokumentów pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie a Wójtem Gminy Iława Panem Krzysztofem Harmacińskim, finalizujących dodatkowe dofinansowanie z pieniędzy unijnych na budowę ekologicznej przystani żeglarskiej Eko-Mariny w Siemianach.

 

Planowany koszt budowy przystani Eko-Mariny w Siemianach, szacowany jest na około 3,5 miliona złotych, w tym 76,81% dofinansowany z RPO Warmia-Mazury. Budowa powinna być ukończona w maju 2012 r. Przystań zlokalizowana będzie na obecnym polu namiotowym w Siemianach. W ramach projektowanych prac zostanie wybudowany budynek główny przystani żeglarskiej z drogą dojazdową, oświetleniem oraz z wieżą obserwacyjną.

 

Na terenie Eko-Mariny w Siemianach powstanie nowy pomost pływający dla 30 jachtów z dostępem do mediów ( prąd ) o szerokości 3 metrów w kształcie litery "T” . Wybudowana zostanie także altana, która będzie służyła do prowadzenia zajęć szkolno-edukacyjnych z ekologii, przyrody oraz żeglarstwa. Na wyposażeniu Eko-Mariny w Siemianach będzie stacja podciśnieniowa do odbioru nieczystości z jachtów, wiata śmietnikowa, pomieszczenia do slipowania i naprawy jachtów oraz budynek szatni i sanitariatów.

 

W budynku głównym przystani na dolnej kondygnacji, mieścić się będą umywalnie z natryskami, toalety oraz zewnętrzny punkt do mycia naczyń. W tej części budynku umiejscowiony będzie punkt pierwszej pomocy medycznej, podnośnik i punkt naprawy jachtów. Na górnej kondygnacji zaprojektowano pomieszczenia administracyjne (bosmanat i salę wykładową z sanitariatami) oraz pralnię. Wzdłuż elewacji od strony jeziora zaprojektowano taras prowadzący do platformy obserwacyjnej.

 

Źródło: Redakcja Eko-Mazurymariny.pl, 05.08.2011 r.http://eko-mazurymariny.pl/siemiany/